A+ A A-

РЕВОЛУЦИЈА У ГЛЕДАЊУ ФИЛМОВА: ScreenX стигао у Београд

Оцените овај чланак
(2 гласова)

SCRENXСветска иновација, ScreenX са 270 степени панорамског приказа, стигао је у Београд у CineStar и представља нов формат намењен свим љубитељима квалитетног филмског доживљаја. На догађају отварања, 17. јула 2025. у CineStar биоскопу (Ада Mall), представници медија, инфлуенсери и јавне личности били су одушевљени првим београдским приказивањем филма “Supermen” у ScreenX технологији, а међу њима били су бројни други љубитељи филма и биоскопа.

 

ScreenX је први светски мулти-пројекциони биоскопски формат који у одабраним сценама филма проширује слику са главног платна на бочне зидове дворане, стварајући 270 степени панорамског приказа. Публика се тако одједном налази „унутар филма“, окружена сликом с леве и десне стране и звуком који превазилазе класично биоскопско искуство, чиме гледалац постаје активни учесник филма. CineStar користи најнапреднију WallScreen технологију са више светлости и већим спектром боја на бочним зидовима. ScreenX тако интензивира доживљај филма, а време пројектовања тог посебног ефекта од 270 степени разликује се од наслова до наслова. Мисија ScreenX-а је да открива нове и узбудљиве облике приповедања који ће заувек остати у сећању публике широм света.

 

У ScreenX CineStar дворанама публику у Београду и Новом Саду очекују и филмски спектакли, као што су „F1 Film” са Бредом Питом и Хавијером Бардемом, блокбастер „Фантастична 4: Први кораци”, авантуристички блокбастер са Скарлет Јохансон “Свет из доба Јуре: Поново рођени” и други, који захваљујући новој технологији изгледају више него спектакуларно.

 

                                      crenx2

 

CineStar је овим форматом још једном потврдио свој статус лидера у иновацијама биоскопске индустрије, континуирано доносећи публици најнапредније формате као што су 4DX и ScreenX!

Улазнице за филмове у новој дворани су у продаји, а више информација доступно је на: https://cinestarcinemas.rs/

 

ScreenX технологија

ScreenX је 2012. године развио CJ 4DPLEX – део јужнокорејског конгломерата CJ Group – као један од биоскопских формата ове компаније, раме уз раме са 4DX технологијом. Реч је о мултисензорној кинематографској иновацији која укључује ефекте кретања и окружења, а коју је CineStar такође ексклузивно увео у одабране биоскопе. Технологије 4DX и ScreenX биле су финалисти престижне Edison награде 2018. године у категорији медија и визуелних комуникација – забава. На сајму ShowEast 2018, ScreenX је проглашен за "Иновацију године".

 

О компанији Blitz-CineStar

 

Године 2019, Међународно удружење кинематографа (UNIC) доделило је компанији Blitz-CineStar признање "Најбољи биоскопски оператор у Европи", уз образложење да је у питању компанија која константно подиже стандарде индустрије, бележи раст, пружа изузетно корисничко искуство и стално улаже у иновације. Захваљујући томе, Blitz-CineStar је постао један од најбрже растућих и најугледнијих биоскопских ланаца у Европи. Поред ScreenX-а, CineStar у понуди премиум биоскопских доживљаја има и 4DX.

 


Последњи пут измењено субота, 19 јул 2025 00:19

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани