Србија шеста, Миловановић 11. ваздушном пушком у Сулу

(1 Глас)

1sulpuskaivanovicdonevcijovanovicimilovanovicСУЛ - Андрија Миловановић стрелац Ниша освојио је одлично 11. место у гађању ваздушном пушком на првом омладинском Светском купу у немачком граду Сулу са 618,6 кругова и за улазак у финала недостајало му је 1,8 кругова.

Стеван Јовановић завршио је на 17. месту са 617,4 круга, док је Милош Ивановић био 47. у конкуренцији 94 стрелца са 610,7 кругова.
Пре финала, које је вредело 620,4 круга, најбољи је био Владимир Маслеников (Русија) са 627,5 кругова.
Репрезентација је шеста, прва три места освојиле су селекције Русије 1, Француске  и Русије 2.
Другог дана гађале су и наше јуниорке ваздушном пушком. Репрезентација је била 17. са 1.220,8 кругова (Бабић 412,2, Тодоровић 405, 2, Радуловић 403,5) у конкуренцији 20 селекција. Победила је прва екипа Немачке са 1.244,9 кругова испред друге селекције Немачке са 1.240,5 и прве екипе Русије са 1.239,4 круга.
Немица Нина Лаура Кроцер била је најбоља у основном делеу са 418,3 круга. Победила је и у финалу са 208,7 кругова, сребро је припало Надин Унгеранк (Аустрија) са 206,6 кругова а бронза Јулији Каримовој (Русија) са 185,9 кругова.  Финале је вредело 214,3 круга. Учествовало је 112 такмичарки.