A+ A A-

Максимовићева, Микец и Златић два круга до финала у Марибору

(1 Глас)

1mariborvazdusnizlaticmikecigrgicМАРИБОР - Српски стрелци нису успели да се пласирају  у два финала из преподневног програма трећег Светског купа у Марибору: Ивани Максимовић МК пушком тростав, Дамиру Микецу и Андрији Златићу ваздушним пиштољем недостајала су по два, а Димитрију Гргићу  такође ваздушним пиштољем – три круга!

Најближи пласману међу осам били су „пиштољаши“: 11. Дамир Микец са 578 кругова (по серијама 95, 95, 98, 96, 98, 96), 13. Андрија Златић 578 (96, 98, 96, 94, 97, 97) и 20. Димитрије Гргић 577 (96, 97, 94, 96, 98, 96).
Финале је вредело 580 кругова. Пре финала најбољи је био Живеи Ванг (Кина) са 586 кругова али је у финалу испао први! Индијац Јиту Раи, који је освојио сребро у Марибору  МК пиштољем и сребро у Минхену ваздушним пиштољем, дошао је до златне медаље са 200,8 кругова. Сребро је припало Шпанцу Паблу Карери  са 198,7 кругова који има из Минхена злато ваздушним пиштољем и бронзу МК пиштољем,  док је треће место заузео Антон Горианов (Русија) са 177,2 круга.
У гађању МК пушком тростав за жене,  Иванa Максимовић је са 575 кругова (клечећи 193, лежећи 197, стојећи 185) освојила 20. место и до финала које је вредело 577 кругова делила су је два круга! Андреа Арсовић је заузела 42. место са 569 кругова (190, 193, 186).
Пре финала најбоља је била Силинг Ји (Кина) са 584 круга. Чак пет такмичарки имало је 577 кругова, у финале је ушла само једна на више центара. У финалу славила је Ева Фридел (Немачка) са 453,6 кругова испред Силинг Ји (Кина) са 453,3 и Сњежане Пејчић (Хрватска) са 440,7 кругова.
За „ем - ку – ес“ гађале су Јелена Живковић 575 (190, 196, 189) и Катарина Бисерчић 560 (178, 195, 187) и обе су испуниле норму од 555 кругова.
Светски куп се завршава у петак 20. јуна када ће сениори гађати МК пушком тростав 3 пута 40 метака.
Српски стрелци су до сада на трећем овогодишњем Светском купу у Марибору освојили две медаље. Златом се у гађању МК пиштољем окитио Дамир Микец, док је бронзу ваздушном пушком освојио Милутин Стефановић.

Последњи пут измењено четвртак, 19 јун 2014 15:29