Три злата, сребро и бронза у у Аустрији

(1 Глас)

1austrijazenepistoljНОЈЗИДЛ АМ ЗЕ - Првог дана „Панонија трофеја“ у аустријском месту Нојзидл ам Зе, српски стрелци су освојили три златне, сребрну и бронзану медаљу.

Златом пиштољем су се окитили  Дамир Микец  из Полицајца и Зорана Аруновић из Црвене звезде,  док је пушком тријумфовао Милутин Стефановић из крагујевачког „Чика Мате“. Сребро ваздушним пиштољем  освојила је сјајна Боранка Бобана Величковић, док је ваздушном пушком до бронзаног трофеја дошла Драгана Тодоровић репрезентативка Новог Београда Ушћа.
Дамир Микец је славио ваздушним пиштољем са 204,5 кругова што је боље од државног рекорда финала Димитрија Гргић из 2014. од 203,8 кругова! Чех Светлик је био други са 202,3 круга, док је трећи је био такође Чех Дубови са 181,8 кругова. Димитрије Гргић је заузео пето место са 116,9 кругова.
У трилер финалу финала пушком, Милутин Стефановић је за 0,1 круг освојио прво место испред Мађара Вереша 205,8:205,7! Одлучиле су последње две дијаболе: Стефановић 10,6 и 10,1, мађарски репрезентативац (који два хица пре краја водио са 196,2:195,7 кругова) погодио је 10,4 и 9,5 и пао на друго место... Плетикосић је завршио на четвртој позицији са 164 круга, иза трећепласираног Аустријанца Бламауера (184,3).
Зорана Аруновић је пиштољем убедљиво освојила прво место са одличних 201,7 кругова, док је Бобана Величковић била друга са 198,4 круга.  Треће место припало је Шнајдеровој из Аустрије са 177,8 кругова, док је Јасна Шекарић завршила на четвртом месту са 157,2 круга.
1austrijatodorovicprvasalevaДрагана Тодоровић је ваздушном пушком заузела треће место са 186,1 круга. Андреа Арсовић је после 16 дијабола имала исти резултат као Тодоровићева (165,1) па су распуцавале за наставак такмичења. Боља је била Тодоровићева и касније освојила треће место. Арсовићева је остала четврта (165,1). Ивана Максмимовић је завршила на осмој позицији са 79,5 кругова. И она је распуцавала са Аустријанком Пер после осме дијаболе. Обе су имала 79,5 кругова, у „шот офу“ Аустријанка је била прецизнија и наставила такмичење.
- Први пут смо на овом лепом турниру. Услови су одлични. Довели смо само сениорске селекције које ће гађати на Првенству Европе ваздушним оружјем у Арнхему од 2. до 8. марта. Нама је примарни циљ да вежбамо финала и имаћемо доста прилика јер се гађа три дана и три пута финале– коментар је једног од тренера репрезентације Драгана Доневића. – Првог дана су Зорана Аруновић, Андреа Арсовић, Милутин Стефановић и Дамир Микец постигли сјајне основне резултате, од 12 наших репрезентативца, чак десеторо је гађало у финалу и освојило пет трофеја што је сјајан биланс.
У стручном штабу су Драган Доневић, Јелена Аруновић, Александар Златић и Горан Максимовић.
Пре финала пушком Милутин Стефановић је био први са 628,2 круга, док је Плетикосић био други са 626 кругова. У конкуренцији 22 такмичара, Миленко Себић је заузео 11. место са 615,7 кругова и пласман у финале испустио је због слабије друге и треће серије (101,9 и 101,6). Финале је вредело 619,6 кругова.
 Све три српска такмичарке пушком пласирале су  се у финале. Андреа Арсовић је са 417,3 круга била друга иза Чехиње Мазурове (417,8), Драгана Тодоровић је била пета са 413,2 круга док је Ивана Максимовић била осма са 412,6 кругова.
Пиштољем, изваредан основни резултат постигла је Зорана Аруновић - 391 круг (два мање од државног рекорда), по серијама 100, 97, 98, 96 и са прве позиције ушла у финале! Бобана Величковић је са такође одличних 386 кругова ушла као друга, док је Јасна Шекарић била пета са 375 кругова. Финала је вредело 362 круга. Збирно, резултат српских репрезентативки ја за круг бољи (1.152) од државног рекорда (1.151 из 2010). Укупно је гађало 11 такмичарки.
Дамир Микец се пиштољем пласирао после основног дела на прво место са одличних 585 кругова. Димитрије Гргић је био пети са 579 кругова. Финале је вредело 565 кругова. У конкуренцији 18 стрелаца Андрија Златић је био 10. са 563 круга.
Учествују стрелци из Чешке, Србије, Словачке, Аустрије, Јапана, Мађарске, Немачке и Пољске. У петак финала почињу од 18,30.

Последњи пут измењено четвртак, 12 фебруар 2015 21:46