Величковићева друга, Аруновићева трећа у Дортмунду

(0 гласова)

1trecidANDORTMUNDARUNOVICIVELICKOVICДОРТМУНД - Још две медаље за српско стрељаштво трећег дана ИСАС турнира у Дортмунду! Боранка Бобана Величковић заузела је друго место, а Зорана Аруновић треће у гађању МК пиштољем 30 плус 30 метака на затвореном малокалибарском стрелишту, док је Јасна Шекарић била четврта. Победила је Ирада Ашумова из Азербејџана.  Аруновићева је освојила  злато а Величковићева бронзу у гађању ваздушним  пиштољем другог дана такмичења, тако да је досадашњи биланс четири медаље – злато, сребро и две бронзе.

У основном делу  Ашумова је била прва са  578 кругова, Аруновићева је са 577 кругова била друга (прецизни део 293, брза паљба 284), а Јасна Шекарић трећа са, такође, 577 кругова (289 и 288). Величковићева је као осма ушла у финале са 566 кругова (286 и 280).
У гађању МК пушком 60 метака лежећи Немања Миросављев је заузео 34. место са 622,5 кругова а Милутин Стефановић 57. са 620 кругова. Финале је вредело 626,7 кругова. Пре финала најбољи је био Од Арне Брекне (Норвешка) са 629,2 круга. У финалу славио је  Британац Пар са 210 кругова, други је био Норвежанин Богар са 209,9 кругова, а трећи Аустријанац Матис са 188,9 кругова.
 Последњег дана, у недељу 22. марта, гађаће Андреа Арсовић, Ивана Максимовић Немања Миросављев и Милутин Стефановић ваздушном пушком.

Последњи пут измењено субота, 21 март 2015 23:34