Аруновићева 11, Максимовићева 13. у Чангвону

(0 гласова)

1CANGVONARUNOVICFOTOINFOCENTARSSSЧАНГВОН - Зорана Аруновић освојила је 11. место у гађању ваздушним пиштољем на Светском  купу у Чангвону у Кореји, док је такође висок пласман забележила Ивана Максимовић на 13. месту МК пушком тростав! Аруновићевој је до финала недостајао круг, а Максимовићевој - два круга!

Аруновићева је прилику да се нађе у „скупом“ финалу („улазница“ је вредела 385 кругова, на СП у Гранади прошле године 382, а на Светском купу у Минхену лане 384) пропустила у трећој серији  када је са последње три дијаболе „убила“ деветку и две осмице. Завршла је са  384 круга (96, 98, 93, 97).  Бобана Величковић је слабије почела и на крају је са 380 кругова (93, 95, 95, 97) заузела 27. место док је Јасна Шекарић са 377 кругова (95, 93, 95, 93) била 50. од 83 учеснице.
Олимпијске визе освојиле су прве три у финалу Љубов Јаскевич (Русија) са 198,3 круга, Менгсуе Жанг (Кина) 197,7 и Јунг Хие Квак (Кореја) са 175 кругова.
МК пушком тростав Ивана Максимовић је са 579 кргова (по ставовима клечећи 193, лежећи 196, стојећи 190) поновила резултат из елиминација али је остала „кратка“ за два круга до финала и пласирала се на 13. место! Андреа Арсовић је завршила на 24. месту са 574 круга (193, 193, 188) док је Јелена Живковић 30. са 573 круга (192, 195, 186).  Финале је вредело 581 круг.  Пре финала најбаља је била  Рускиња Падерина са 588 кругова.
1CANGVONIVANAfotoinfocentarsssХрватица Сњежана Пејчић освојила је дуплу круну на овом светском купу, тријумфом ваздушном и МК пушком тростав! У троставу је у финалу са 463 круга оборила светски рекорд финала  (стари 462,7 кругова)  и била боља од Петре Цубласинг (Италија) 459 и Селине Гшвандтнер (Немачка) са 444,7 кругова.  Немици је припала олимпијска виза за Рио, а другу је освојила  четвртопласирана Хуиксин Жао (Кина). Пре финала најбоља је била Јохансон из Шведске са 585 кругова.
На Светском купу у Кореји српски стрелци су до сада освојили једну сребрну медаљу и две олимпијске визе за Рио. Сребром, које је Србији донело и  квоту, окитила се ваздушном пушком Ивана Максимовић, док је ваздушним пиштољем четвртим местом олимијску норму донео Димитрије Гргић.  ОКС и Стрељачки савез Србије тренутно имају у стрељаштву четири олмпијске визе, јер су прошле године две донеле у Гранади на СП Андреа Арсовић (пушка) и Јасна Шекарић (пиштољ).
У уторак, 14. априла, у елиминацијама МК пушком тростав, гађаће Немања Миросављев, Милутин Стефановић и Миленко Себић.

Последњи пут измењено понедељак, 13 април 2015 13:38