Амановић 71, Стојадиновић 78. у гађању глинених голубова - скит на Светском купу у Лонату

(0 гласова)

jovan-amanovic-uvodnaСрпски репрезентативци у гађању глинених голубова – скит на Светском купу у Лонату забележили су солидне пласмане: Јован Амановић је 71. са 109 голубова (20, 22, 22, 22, 23) док је Горан Стојадиновић 78. са 107 голубова (21, 21, 22, 20, 23) у конкурнцији 108 стрелаца. Обојица су чланови клуба Нови Сад.

Финале је вредело 120 голубова и тројица такмичара са овим резултатом распуцавала су за једно место у плеј офу.

Победио је Кипранин Георгиос Ахилеос са 147 голубова (122 у основном делу и максималних 25 у финалу) али тек после распуцавања јер је и другопласирани Валери Шомин (Русија) такође имао 147 голубова (122 и 25). Одлучио је 13. додатни метак, Ахилеос је погодио, Шомин промашио...

Данац Јесер Хансен је трећи са 146 голубова (122 и 24).

У дисциплини трап која је одржана раније, најталентованији српски стрелац још јуниор, Немања Смиљанић, репрезентативац Грофа из Kалишта код Пожаревца, освојио је 108. место са 97 голубова (20, 22, 13, 20, 22). На 117. место пласирао се Зоран Радисављевић са 91 голубом (17, 18, 16, 19, 21), док је Марко Илић заузео 126. место да 129 учесника са 72 голуба (20, 18, 17, 17). Он је закаснио на последњу серију и није, практично, завршио меч.

Последњи пут измењено четвртак, 10 мај 2012 15:39