Амановић 71. у скиту у Минхену

(1 Глас)

1minhenkrajgoranstojdinovicskitМИНХЕН - Јован Амановић стрелац на глинене голубове дружине Нови Сад, освојио је 71. место у конкуренцији 119 стрелаца у дисциплини скит на Светском купу у Минхену са 116 голубова (24, 22, 23, 24, 23). Други српски представник такође Новосађанин Горан Стојадиновић је био 98. са 111 голубова (20, 23, 21, 24, 23). За улазак у завршницу шесторице најбољих  била су потребна 123 голуба.

У полуфиналу, у меч за злато одмах се пласирао са Кинез Ди Јун са 16 голубова, тројица стрелаца са по 15 голубова Сихра (Чешка), Кунтчик (Аустрија) и  Пери (САД) су са по 15 голубова распуцавали  за једно место у мечу за титулу. Са 12 голубова Кунтчик је отишао у финале финала, са 11 односно 9 голубова у меч за бронзу пласирали су се Сихра и Пери. Испали су у полуфиналу Томсон (САД) и Хапенис (Кипар) са по 14 голубова.
У финалу финала, Јан Сихра је са 14:13 победио Ди Јина, док је броназану медаљу освојио Аустријанац Себастијан Кунтчик победивши са 15:13 Дастина Давида Перија (САД).