Марија Гајин, Невенка Јоковић, Саша Јухас и Здравко Кресовић нови сениорски шампиони Србије

(0 гласова)

kresovic-gajin-simijonovic-jokovic-santo-trosic-uvodnaРепрезентативка СПЦ Војводине Марија Гајин освојила је титулу поједначне сениорске шампионке Србије пошто је у финалном мечу у Бањи Јунаковић
савладала Невенку Јоковић (Пионир) са 569:538 (3:1). Марија Гајин је била вицешампионка Србије 2010. у комбинацији и 2009. у поједначној конкуренцији. У мечу за бронзани трофеј, Марија Дудевљев из Јединства (Нови Бечеј) била је боља од Зорице Бараћ (Апатин), прошлогодишње шампионке у комбинацији, са 588:540 (3:1).

Прошле године поједначна шампионка Србије била је Наташа Савић из Апатина.

Најузбудљивије је било у полуфиналу између Невенке Јоковић и Зорице Бараћ. Јоковићева је добила са 3:1 у сетовима, док је у чуњевима било 591:590. Бараћевој је требала седмица у последњем хицу последњег сета за победу, оборила је черири чуња...

За инфаркт је био и други полуфинални меч у коме је Марија Гајин добила Марију Дудевљев са 592:572 (3,5:0,5). Гајинова је освојила поене у првом и трећем сету са по једним чуњен разлике, а у четвртом је било нерешено...

Шампионску титулу, што је и највеће изненађење првенства за сениоре освојио је Саша Јухас из војвођанског лигаша Железничара (Инђија). Савладао је у финалу омладинског репрезентативца зрењанинског Баната Слободана Симоновића са 561:542 (3:1). Бронзану медаљу освојио је Милош Симијоновић (Ниш пут) пошто је победио Ивана Трошића из Краљева са 609:603 (3:1). Симијоновић је био сениорски појединачни шампион Србије 2010. Прошле године првак је био Чонгор Барањ из Сенте Виса пром.

Јухас је показао да је дошао спреман на шампионат јер је у полуфиналу постигао резултат дана од 643 чуња и савладао са 3:1 Трошића који је оборио 618
чуњева. У другом полуфиналу Симоновић је био бољи од Симијоновића 612:608 (2:2).

Невенка Јоковић (Пионир) славила је у комбинацији и то убедљиво са 1.765 чуњева (први круг: куглана у Сенти 594, други круг: куглана у Врбасу 583, трећи круг: куглана Спенс у Новом Саду 588). Одиграла је резултат дана у трећем кругу од 588 чуњева. Сребрна медаља припала је Марији Гајин из СПЦ Војводине са 1.698 чуњева (579, 566, 553), док је треће место освојила Ливиа Санто (Пионир) са 1.681 кругом (546, 585, 550). Прошле године у комбанацији била је најбоља Зорица Бараћ (Апатин). Јоковићева је била 2010. власница обе титуле, појединачне и за комбинацију, а 2010. је била шампионка у комбинацији.

Здравко Кресовић (Војводина, Нови Сад) освојио је, што је најпријатније изненађење шампионата, титулу у камбинацији за сениоре са 1.815 чуњева(први
круг: куглана у Београду 648, други круг: куглана Спенс у Новом Саду 581, трећи круг: куглана Спенс 586). За петама му је био „сребрни“ Иван Трошић,
првотимац Краљева са 1.809 чуњева (631, 575, 603) и са укупним чишћењем у три круга од 677 чуњева.

Бронзу је освојио омладински репрезентативац Ниш пута Милош Симијоновић такође са 1.809 чуњева (649, 558, 602) али је имао чишћење 643 чуња. Трошић је са 603 чуња био играч трећег круга. Лане је титулу у комбинацији освојио Чонгор Барањ (Сента Виса пром).

Последњи пут измењено субота, 19 мај 2012 18:19