Само двојац без одмах прошао у полуфинале

(1 Глас)

1veslanjedvojacbezБЕОГРАД - Од шест српских посада  у квалификацијама првог дана Шампионата Европе у веслању на Ади Циганлији само је двојац без Душан Богићевић - Веселин Савић успео да се пласира диретно у полуфинале у суботу од 10,52 сати.

Освојили су друго место у трећој групи са временом 6:32,58 минута  иза Холандије (6:30,93), а испред Русије (6:34,68). Ове три посаде директно су се квалификовале за полуфинале. Из прве групе пласирале су се  посаде Шпаније (6:27,66), Италије (6:29,29) и Велике Британије (6:32,39), а из друге двојци без Немачке (6:32,55), Француске (6:36,02) и Грчке (6:42,00).
– Мислим да Холанђани, иако су фаврити за медаљу, нису бабароге. Ухватили смо добар ритам, пратили смо их у стопу и мирно завршили трку за пласман у полуфинале- рекао је Душан Богићевић.
Све остале српске посаде морале су у репесаже. Милош Станојевић у скулу за лаке веслаче је са 7:13,69 минута заузео четврто место у другој групи. Директно  у полуфинале пласирали су се чамци Швајцарске (6:59,98) и Грчке (7:01,03), док ће трећепласирана Мађарска (7:01,26) и петопласирана Словачка (7:26,95) у репесаж. Из прве групе у полуфинале пласирале су се Велика Британија (7:03,95) и Данска (7:05,89), из треће Италија (6:56,92) и Бугарска (6:59,35), а из четврте Португалија (6:56,41) и Немачка (7:02,68).
Мартин Мачковић, Горан Јагар, Виктор Пивач и Јован Поповић су у првој групи квалификација четвераца без кормилара заузели шесто место са временом 6:17,43 па су морали у репесаж. У полуфинале су прошли одмах посаде Велике Британије (5:49,08) и Грчке (5:50,54), док ће Немачка (5:59,71), Румунија (6:02,10) и Чешка (6:08,86), као и  Србија, у репесаж. Из друге групе у полуфинале прошли су четверци Холандије (6:01,71) и Хрватске (6:03,34), а из треће посаде Италије (5:57,89) и Русије (5:58,99). Дубл скул Марко Марјановић - Александар Филиповић  са временом 6:20,89 заузео је  друго место у првој групи из које је само првопласирани Азербејџан отишао међу 12 најбољих. Попут Србије, Швајцарска, Чешка, Пољска и Аустрија ће у репесаж. Из друге групе квалификација директно у полуфинале пласирала се Норвешка (6:22,70), из треће Немачка (6,11,56), а из четврте Литванија (6:14,48).
Милош Васић је у трећој групи квалификација у скифу са временом 6:57,19 заузео треће место и веслаће у репесажу. Прво место, које је једино водило директно у полуфинале, заузео је чамац Велике Британије (6:52,58). Друго, четврто и пето место освојили су Израел (6:55,81), Словенија (7:11,24) и Италија (7:15,71). Из прве групе директно у полуфинале пласирала се Чешка (6:56,12), из друге Немачка (6:48,74), а из четврте Литванија (6:53,70).
1veslanjezenskidvojacbezИва Обрадовић и Ивана Филиповић у двојцу без кормилара у другој групи квалификацијаса временом 7:24,46 заузеле су четврто место и у суботу од 10,38 за финале ће морати да се боре кроз репесаж. Прво место и директан пласман у финале у недељу освојила је Румунија (7:14,51), док ће другопласирана Република Ирска (7:18,77), трећепласирана Хрватска (7:;21,87) и петопласирана Немачка (7:32,40) са нашим двојцем без у репесаж. Из прве групе квалификација директно у финале се пласирала Велика Британија (7:09,44).
– Слабије су стартовале и одмах су заостале. Успеле су да претекну Немачку и да се дају у потеру за осталим посадама, али су на крају остале на четвртом месту. Надам да су сачувале снагу. Имамо 24 часа да се што боље припремимо за трку репесажа и покушамо да стигнемо до финала. Велика Британија и Румунија су показале да су фаворити. Са осталим посадама мислим да можемо да се такмичимо – казао је тренер женског двојца без  Петар Иброчић.

Последњи пут измењено субота, 31 мај 2014 00:01