Микец четврти МК пиштољем у Минхену

(1 Глас)

1minhenmkpistoljmikecМИНХЕН - Српски репрезентативац Дамир Микец, стрелац Полицајца заузео је четврто место у финалу у гађању МК пиштољем слободног избора на Светском купу у Минену са 151,8 кругова. Димитрије Гргић освојио је високо 12. место са 559 кругова (по серијама 97, 94, 94, 92, 94 и 88) и слаб учинак у шестој серији избацио га је из финала за које је „улазница“ коштала 561 круг! На 17. место пласирао се Андрија Златић са 556 кругова (92, 91, 95, 90, 97, 91). Учествовало је у елиминацијама 99 стрелаца, у квалификацијама их је било 70.

У основном делу Микец је био први са одличним резултатом од 571 круг (по серијама 97, 95, 92, 95, 95, 97). Још двојица стрелаца, Ванг из Кине и Карера из Шпаније имали су такође по 571 круг. У финалу, до 12. метка Микец се држао на трећој позицији иза  Карере и Јапанца Масуде,  а испред Кинеза Ванга, иако је деветим хицем погодио 7,6 кругова. Пао је на четврто место после  13. и 14. хица (9,2 и 8,4) и остао је четврти и после 16. метка са 151,8 кругова.  Злато је припало Томојуки Масуди из Јапана са 194 круга, сребром се окитио Живеи Ванг (Кина) са 192,4 круга, а  бронзу је освојио Пабло Карера (Шпанија) са 172,8 кругова.
У гађању МК пиштољем за даме,  Зорана Аруновић је освојила високо десето место са 581 кругом (прецизни део 290, брза паљба 291) и недостајала су јој три круга за улазак у финале (584). На 27. место у конкуренцији 95 такмичарки пласирала се Јасмина Гргић са 575 кругова (287 и 288) док је Јасна Шекарић била 48. са 568 кругова (286 и 282). У првој серији брзе паљбе имала је само 86 кругова и то је у многоме покварило пласман.  За „ем – ку – ес“ (основни квалификациони резултат) Даница Рашета је погодила 570 кругова (280 и 290) а Ана Алентијев 561 круг (283 и 278). Обе су пребациле норму од 555 кругова.
Пре финала најбоље су биле Јинг Јинг Жанг (Кина) са 591 кругом, Селин Гобервил (Француска) са 588 и Мунгбајар Дорјсурен (Немачка) са 586 кругова.
У меч за злато, одмах су се пласирале Гундегма Отриад (Монголија) са 21 „хитом“ и Кинескиња Јинг Јинг Жанг са 17 „хитова“. У меч за бронзу одмах је ушла Мунгбајар Дорјсурен (Немачка) са 16 „хитова“ док су Ченг (Кина) и Дитхелм (Швајцарск) са по 15 „хитва“ распуцавале за преостало место. Пласирала се Кинескиња Јинг Чен.
У финалу, славила је Отријад са 8:0, друга је Дорсјурен, бронза је припала Кинескињи Жанг која је са 8:2 победила Чен (Кина).
У првој елиминационој групи МК пушком 60 метака лежећи, Стеван Плетикосић је заузео пето место са 624,8 кругова. Јан Лохбилер (Швајцарска) је био најбољи са 627,1 круг.
 У другој елиминационој групи, најпрецизнији је био Рус Федор Власов са 626,9 кругова. Немања Миросављев је био 15. са 623 а Миленко Себић 32. са 619 кругова. Сва тројица су се пласирала у квалификације у уторак 10. јуна.
Трећег дана Светског купа у Минхену на ватрену линију ће у елиминацијама МК пушком тростав 3 пута 20 метака, Андреа Арсовић, Ивана Максимовић и Јелена Живковић, док ће за „ем - ку – ес“ гађати Драгана Тодоровић.
Српски стрелци су до сада у Минхену освојили једну бронзану медаљу. Трећа је ваздушном пушком била Андреа Арсовић.

ИЗВОР: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено понедељак, 09 јун 2014 14:55