Конференција ће бити одржана у два сегмента:
Регионално представљање УН глобалног извештаја о ејџизму (10- 11.30 часова), догађаја који заједнички организују Министарство за људска и мањинска права и друштвени дијалог, Светска здравствена организација и канцеларија Популационог фонда Уједињених нација за источну Европу и централну Азију (онлајн пренос на јутјуб каналу Министарства).
Национални дијалог о старењу и ејџизму (12- 14 часова), догађаја који заједнички организују Повереник за заштиту равноправности и Популациони фонд Уједињених нација (онлајн пренос на Фејсбук страницама Повереника за заштиту равноправности и UNFPA Serbia).
Такође, у дискусијама учествовује Емануеле Жиофре, амбасадор и шеф Делегације Европске уније у Републици Србији, Радомир Ратко Дмитровић, министар за бригу о породици и демографију, Франсоаз Жакоб, представница УН у Србији, глумица Рада Ђуричин.
Извор: Кућа добрих вести