Бекрић освојио 14. место

(0 гласова)

bekric-uvodnaЛОНДОН, 4. августа - Српски атлетичар на 400 метара с препонама Емир Бекрић освојио је на Олимпијским играма у Лондону 14. место.

Бекрић је у другој полуфиналној трци заузео четврто место са резултатом 49,62 секунде, што није било довољно за пласман у финале.

Други српски представник на Играма у Лондону Предраг Филиповић је у ходању на 20 км заузео последње 48. место са резултатом 1:27,22.

У вечерашњем програму, у шест финала највише успеха су имали атлетичари Велике Британије, који су укупно освојили три титуле олимпијског победника. Британски представници су тријумфовали на 10.000 м, скоку у даљ и седмобоју. По једна златна медаља припала је Хрватској, Кини и Јамајки.

Велики успех остварила је спринтерка из Јамајке Шели Фрејзер Прајс, која је одбранила титулу освојену пре четири године у Пекингу.

Она је у изузетној трци за неколико сантиметра била бржа од својих ривалки из САД и Јамајке.

Сјајне победе остварили су Хрватица Сандра Перковић у бацању диска, као и Британац Мохамед Фарах на 10 км, који је победио испред фаворизованих кенијских и етиопских такмичара.

Такмичење ће остати упамћено и по сјајној трци Емира Бекрића, који се одлично носио са најбољим светским препонашима на 400 метара. Бекрић је оставио одличан утисак и наговестио да је Србија у њему добила атлетичара за највеће домете на међународној сцени.