Login

Бронза Београда сија као злато

Оцените овај чланак
(0 гласова)

1BEOGRADBRONZAUSVETSKOMKUPUКОБЛАХ - Куглаши Београда други пут су освојили бронзане медаље у Светском купу . После 2009. треће место освојили су у Кобалху у Аустрији победивши аустријски Фојт Сент Пелтен са 5:3 у поенима и са 128 чуњева разлике!

- Ова бронза сија као злато – каже Војко Павловић тренер Београда.- Сви играчи заслужују похвале за сјајну игру у мечу за треће место. Свако је дао велики допринос победи против Аустријанаца који често играју на куглани на којој је одржан Светски куп  јер је то нека врста њиховог националног тренинг центра. Посебно ваља истаћи фантастичну игру Чонгора Барања који је са 686 чуњева поставио нови рекорд куглане у Харду. У полуфиналу смо наишли на изузетан тим немачког Рот вајса који је касније освојио Светски куп. Оборили смо противи њих 3.745 чуњева што је укупно пети резултат на Светском купу и од нас су више срушили само финалисти Рот вајс и Сегедин. Имали смо 24 чуња више него у мечу са Аустријанцима за бронзу, али ни то није било довољно за пролазак у финале. Изгубили смо од Рот вајс и прошле године у полуфиналу у Апатину када смо били четврти...
Београд се пласирао и у Лигу шампиона у коју је са Свеског купа ишло шест најбољих екипа од оних које су се пријавиле за ово угледно такмичење. Још увек незванично, Београд ће у првом колу на својој Бањици дочекати румунску Олимпију из Јашија, трећепласирани тим из Европа купа. Суботички Пионир, који је освојио четврто место у Светксом купу у Коблаху играће, такође још увек незванично, у првом колу Лиге шампиона пртив немачког Шресхајма који је био други у Купу Европе. Међутим, женска Лига шампиона има великих проблема, јер је број екипа које су пре међународних купова потврдиле да желе да игрју ово такмичење,  никад мањи, укупно седам:  четири у Светском купу (даје иначе садам представника у ЛШ), две у  Купу Европе (даје три учесника) и  једна у Купу НБЦ федерације (даје једног представника).
Титулу у Светском купу одбранио је  немачки Рот вајс победивши Сегедин са 3.816:3.810 чуњева и 5:3 у поенима. Немци су, после 3:3 у играчким поенима до победе дошли са два поена добијена за више укупно оборених чуњева (+6). Српски интернационалац Роберт Ерњеши у редовима Сегедина оборио је 638 чуњева и изгубио поен од Стокласа (659).
Код дама,  у репризи финала из Апатина 2013. Цељанке су се реванширале немачкој Викторији из Бамберга и освојили титулу 3.500:3.466 (6:2). Треће место припало је Загреб Забокију,  који је лане био четврти. Савладао је наш Пионир из Суботице са 3.405:3.383  (6:2) и реванширао им се за пораз у прошлогодишњем мечу за бронзу у Апатину.
Резултати осталих купова – Европски куп у Вараждину – куглаши, финале: Залаегерсег (Мађарска) – Триглав Крањ (Словенија) 3.583:3.565 (5:3), за бронзу: Олимпија Јаши (Румунија) - Рокицани (Чешка) 3.466:3.392 (7:1). Коначни пласман: 1. Залаегерсег, 2. Триглав Крањ, 3. Олимпија Јаши ...9. Ниш пут.
Куглашице – финале: Електро Ромгас Тргу Муреш (Румунија) - Шресхајм (Немачка) 3.377:3.364 (5:2), за бронзу: Млака Ријека (Хрватска) - Валаске Мезирице (Чешка) 3.426:3.266 (7:1). Коначан пласман: 1. Електро Ромгас, 2. Шресхајм, 3. Млака Ријека.
 Куп НБЦ федерације у Ерингену у Немачкој, куглаши – финале: Нојмаркт (Италија) – Медвешчак (Загреб) 3.701:3.609 (5:3) – Гаљанић из Медвешчака оборио рекорд куглане са 683 чуња, за бронзу: Репцелаки (Мађарска) - Макпетрол Скопље (Македонија) 3.601:3.599 (6:2). Коначан пласман: 1. Нојмаркт, 2. Медвешчак, 3. Репцелаки...12. Црвена звезда.
Куглашице – финале: Истра Пореч (Хрватска) – Балатон (Мађарска) 3.366:3.333 (5:3), за бронзу: 1. Брест (Церкнице) – Елере (Мађарска) 3.366:3.284 (4:4, 13:11). Коначан пласман: 1. Истра, 2. Балатон, 3. Брест...9. Кристал (Зрењанин)...11. Апатин.

Извор: Кућа добрих вести

Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.