Милорад Чавић у финалу на 100 бетерфлај

(0 гласова)

cavic-uvodnaЛОНДОН - Српски пливач Милорад Чавић се пласирао у финале на Олимпијским играма у Лондону пошто је у другој полуфиналној групи заузео треће место са 51,66 секунди. Бржи су били Ле Клос (Јужна Африка) 51,42, и Мекгил (САД) 51,61. У првој групи само је Фелпс (САД) пливао брже 50,86, тако да је Чавићево време укупно четврто.

Уз ове пливаче у финалe у петак у у 20,38 су се пласирали и Черниак (Пољска), Верлинден (Холандија), Диблер (Немачка) и Коротишкин (Русија).

Други српски представник у овој дисциплни Иван Ленђер заузео је у пето место својој у кфалификационој грпи са 52,40 и на крају је укупно 18. од 43 пливача.

Полуфинале му је измакло за једно место. Постигао је најбољи резултат ове сезоне и боље време него у финалу Шампионата Европе ове године

У финалу на 200 метара прсно за жене, оборена су три рекорда: Ребека Сони (САД) је славила са новим светским рекордом 2:19,59, сребро је припало Јапанки Сатоми Сузуки са 2:20,72 што је изједначен рекорд Азије, док је бронзу освојила Јулија Ефимова (Русија) са 2:20,92 што је нови европски рекоед. Ребека Сони има са ових игара и сребро на 100 прсно. У Пекингу је била шампионка на 200 прсно освојила је сребо на 100 прсно и у штафети 4 пута 100 мешовито.

Сузики је у Лондону већ освојила бронзу на 100 прсно. Ефимова има светско злато 2009. на 50 прсно и три светска сребра из Шангаја на 50, 100 и 200 прсно.

Тајлер Клери (САД) победио је на 200 леђно са 1:53,41 што је нови олимпијски рекорд. Риосуке Ирие (Јапан) је освојио сребро са 1:53,78, док је бронзано одличје припало Рајану Лохтеу (САД) са 1:53,95. Клери има два сребра са СП из Рима и Шангаја. Ирие је у Лондону освојио и бронзу и 100 леђно.

Лохте већ има четири медаље у Лондону - два злата на 400 мешовито и у штафети 4 пута 200 краул, сребо у штафети 4 пута 100 краула и бронзу на 200 леђно.

Мајкл Фелпс је освојио злато на 200 мешовито са 1:54, 27 и то је његова 20. олимпијска медаља уједно и 16. златна. У Лондону је четврта, два злата, сребро и бронза!

Рајан Лохте је после бронзе на 200 леђно, освојио сребро на 200 мешовито са 1:54,90 и то му је пета медаља, док се Мађар Ласло Чех окитио бронзом са 1:56,22. Чех је у Пекингу освојио чак три сребрне медаље: на 200 бетерфлај, 200