Login

Гргић пети, Ковачевић осми у Минхену

Оцените овај чланак
(1 Глас)

1minhen2grgicМИНХЕН - Димитрије Григић, репрезентативац Академца, заузео је пето место ваздушним  пиштољем другог дана турнира у Минхену, док је осмо место у финалу јуниора ваздушном пушком освојио Лазар Ковачевећ млади ас Јагдине.

У финалу ваздушним пиштољем, веома брзо су се издвојили Исаков и Гончаров из Русије и Слован Тужински, док је Гргић је водио борбу са Јапанцем Хоримизуом за четврто место. После 12 дијабола, разлика је бикла 0,3 круга за Јапанца (120,3:120)  Гргић је покушао да га „улови“ 14. и 15. дијаболом (9,7 и 10,8) али је Јапанац био смирен (10,2 и 10,3) и прошао међу четири са 140,8 кругова. Гргић је са 140,5 кругова остао пети. Победио је Владимир Исаков из Русије са 204,2 круга, сребро је припало Владимиру Гоначарову (Русија) са 202,9 кругова док је бронзу освојио Јурај Тужински (Словачка) са 180,8 кругова. Други српски представник у овој дисциплини Андрија Златић пласирао са на 24. место са 575 кругова. Финале је вредело 580 кругова. Гргић је пре финала имао 582 круга и ушао је у борбу за медаље као четврти. Најбољи резултат основног дела имао је Гончаров 586 кругова.
У гађању ваздушном пушком за јуниоре, млади ас Јагодине Лазар Ковачевић се као седми пласирао у финале  са 62,7 кругова.  У финалу је освојио осмо место са 80,2 круга. Победио је Капани (Италија) са 207,1 круг, испред Руса Фетисова са 206,9 и Пољака Војтаслака са 186,1 круг.   Стеван Јовановић је имао 617,7 кругова и завршио на 19. месту, док је Андрија Миловановић са 614,3 круга био 29. Финале је вредело 621,4 круга.
 У поподневним и вечерњим часовама гађале су  још сениорике и јуниорке ваздушном пушком.

Извор: кућа добрих вести

Последњи пут измењено петак, 30 јануар 2015 16:28
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.