Да ли сте знали да је амо у току прошле године број злоупотреба на интернету увећан за преко 90 одсто?Сваки осми сајт који посетите је изложен могућем нападу хакера, а многи мејлови које добијате покушавају да вам украду шифру или детаље ваше кредитне картице. Можда сте и ви сами била жртва злоупотребу на интернету, а да тога нисте ни свесни.
Које опасности прете online?Како препознати замке које вребају у виртуелном свету и заштити се на интернету?Шта треба урадити како би се рачунар и интернет рутер подесили за безбедно коришћење?
Доцент др. Игор Франц је начелник одељења за високотехнолошки криминал Међународног института у Београду. Основао је агенцију за безбедност података SECIT security consalting, где је и извршни директор. Бави се информационом безбедношћу и дигиталном форензиком већ више од 12 година и докторирао је у тој области. Написао је и више књига и радова у међународним и домаћим часописима.
Сви заинтересовани ће моћи да прате овај корстан семинра од куће, захваљујући live streamu који је обезбедила ITAcademy. Довољан је само клик на ОВАЈ линк.
Током семинара ће бити активна расправа и у њој ће моћи да учествују и они који прате семинар CCD Фејсбук налога и она ће одмах бити прослеђене предавачу, најавила је Линк група.
Извор: Кућа добрих вести