Кућа Добрих Вести

Login

ПРОМОЦИЈА КЊИГА: „Друго лице беранске улице“

Оцените овај чланак
(3 гласова)

 latifadrovic2У Црногорској кући у Београду, 26. септембра 2023. године, одржана је промоција књиге „Друго лице беранске улице“, аутора Адема Ада Софтића, уметника фотографије и хроничара Берана.

 

 

Kњига „Друго лице беранске улице“ објављена је недавно у издању Друштва ђака беранске гимназије у Београду. Ова трећа Софтићева књига још једна је збирка прича о родном граду, илустрована архивским документима и фотографијама, али и кратких есеја о граду и људима који су оставили неизбрисив траг у историји Иванграда и Берана. У њој су, између осталог, и приче о академском сликару Мују Адровићу, спортисти Мому Недићу Мињоти, затим певачу Исмету Kрцићу, сликару и вајару Аљу Смаилагићу, џудисти Вуку Рашовићу, који су прославили Иванград и Беране и ван граница наше земље. Предговор за књигу написала је академик Бранка Богавац, а поговор проф. др Драшко Дошљак.

 

 

 

Друго лице улице није наличје – него и страна која град држи градом! Па варош која има излаз на Лим умије да памти и да најбоље чува и са једне и са друге обале. У вировима и брзацима Лима, таласима и на обалама сачуване су љубави. А ову варош је (од)бранила љубав, нахранила Лим, који пјева вјечиту химну граду. Ноте те химне исписивали су и јунаци Адових прича, а Адо то све похранио у заједнички зборник сјећања“, записао је Дошљак у поговору.

 

                                                              latifadrovic

 

О књизи су говорили у име издавача проф. др Вук Огњановић, председник Друштва ђака Беранске гимназије у Београду, истакнути новинар Борислав Лалић и аутор Адем Адо Софтић. У програму су учествовали песник Драгомир Дале Ћулафић и естрадни уметник Нешо Лутовац, а програм је водио Марко Јелић. Домаћин промоције књиге у Црногорској кући био је Предраг Митровић, отправник послова Амбасаде Црне Горе у Београду.

 

 

 

Извор: Кућа добрих вести


Последњи пут измењено четвртак, 28 септембар 2023 12:54
Марко Јелић

Рођен у Подгорици, а одрастао у Београду. Од малена путује. Растао је у породици књижевника где су се окупљали многи беоргадски интелектуалци, а пре свега књижевници и сликари. Зато је љубав ка путовањима учврстио често слушајући уметничке импресије са путовања које су се испредале у његовом дому у детињству, као и гледајући уметничке слике многих сликара фасцинираних лепотама света.

Струковни је економиста у туризму. Објавио је више десетине путописа и радова из туристичке географије. Писао је за часописе: „Војска“, „Просветни преглед“ „Глобус“, „Земља и људи“, „Геа“, „Свет туризма“, „Привредни преглед“, као и за неколико веб портала. Члан је Удружења новинара Србије (УНС) од 2010. године.

Одувек су га интересовале егзотичне дестинације, али посебно земље Северне Африке и Југоисточне Азије, које сваким даном постају све утицајније земље. Труди се да скрене пажњу на значај Алжира, Индонезије, и многих других земаља „трећег света“, као и да укаже на традиционално добре, пријатељске везе с којим Србија и земље Балкана тек треба да обнове и учврсте и дипломатске, а нарочито економске односе.

Одлучио је да се придружи редакцији ,,Кућа добрих вести" зато што је портал расадник добрих, позитивних вести, оаза занимљивих, добрих људи, који зраче позитивном енергијом.

 

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Врх Десктоп верзија