Лахиријева се више бави љубавима које се гасе, страстима које немају снагу да горе и блесцима препознавања сродних душа који ће се изгубити у полумраку рутине. Јунаци и јунакиње морају да науче навигацију између два света, оног код куће, у свом роду, међу својима, и оног великог, агресивно-експанзивног, који ће отети највећи део њихове снаге и времена. Нервоза америчке брзине, ефикасности и површности не може се са индијским ритуалима чак ни суочити на истом терену, јер су енергије двеју култура толико несличне да се привидно и немају због чега сукобити.
О књизи ће говорити Владислава Гордић Петковић, професорка енглеске и америчке књижевности и ауторка поговора књиге и Мирољуб Стојановић, филмски и књижевни критичар.
Књига „Тумач болести“ је на попусту од 30% до 6. августа у књижарама Делфи, на сајту laguna.rs и у Лагунином клубу читалаца у Ресавској 33.
Извор: Кућа добрих вести

Вишеструко награђивана књига прича Џумпе Лахири „Тумач болести“ (Пулицерова награда за књижевност, Награда ПЕН/Хемингвеј) тема је седамдесет осме трибине Лагуниног књижевног клуба која ће се одржати у петак 6. августа од 18 сати у кафетерији Букмаркер књижаре Делфи СКЦ.
