Црна Гора шампион Европе

(0 гласова)

pobedacrnagoraБЕОГРАД - Женска рукометна репрезентација Црне Горе освојила је титулу првака Европе, пошто је после два продужетка у финалу 10. Европског првенства савладала олимпијског победника, светског и европског првака Норвешку са 34:31. У регуларном току меч је завршен 24:24 (11:12). После првог продужетка 2x5 минута резултат је био 28:28.

То је прва титула првака Европе за Црну Горе, која је на Олимпијским играма у Лондону ове године освојила сребрну медаљу. После пораза од Црне Горе Норвешкој су у власништву остале титуле олимпијског шампиона и светског првака.
Бронзану медаљу освојила је Мађарска, која је у борби за треће место била боља Србије после продужетака 41:38. У регуларном току меч је завршен 33:33 (19:21).
Коначни пласман на Еворпском првенству у Београду је следећи: 1. Црна Гора, 2. Норвешка, 3. Мађарска, 4. Србија, 5. Данска, 6. Русија, 7. Немачка, 8. Шведска, 9. Француска, 10. Румунија 11. Шпанија, 12. Чешка, 13. Хрватска, 14. Украјина, 15. Исланд, 16. Македонија
Европска рукометна федерација изабрала је идеалну седморку првенства: голман: Катрин Лунде (Норвешка), лево крило: Полина Кузњецова (Русија), леви бек: Сања Дамјановић (Србија), плејмекер: Андреа Лекић (Србија), пивот: Хајди Локе (Норвешка), десни бек: Катарина Булатовић (Црна Гора), десно крило: Јованка Радичевић (Црна Гора)
Финална утамица одиграна је у београдској Аренини, пред 13.598 гледалаца, а судили су: Лоренте и Серадиља из Шпаније.

Црна Гора: Вукчевић, Барјактаровић, Миљанић 3, Павићевић 2, Радичевић 5, Ђокић 1, Деспотовић, Јовановић 2, А. Булатовић 2, Кликовац, Вукчевић, Тошковић, Никчевић, Лазовић 1, К. Булатовић 8 (4), Кнежевић 10.
Норвешка: Солберг, Харалдсен, Неш, Офтедал, Алстад 11 (1), Локе 5, Бреванг 1, Лунде, Един 4 (1), Фрафјорд, Бјорндален 2, Суланд 3, Корен 2, Госе 1, М. Јакобсен, Херем 2.
Искључења: Норвешка 4, Црна Гора 14 минута
Седмерци: Норвешка 4 (2), Црна Гора 4 (4)
У дивовској борби, после два продужетка Црна Гора је успела да дође до прве титуле првака Европе. Била је то сјајна рукометна представа, у којој је сваки финалиста имао запажене тренутке. Када је било најважније Црна Гора је успела у последња три минута другог продужетка да крунише своју огромну вољу да освоји титулу првака Европе.

Последњи пут измењено недеља, 16 децембар 2012 20:00
Александар Цвејић

Новинар Александар-Саша Цвејић рођен је 1953. године у севернобанатском селу Ђала. Основну и средњу школу похађао је у родном месту и Београду. Факултет политичких наука, на одсеку за новинарство, завршио је у Београду. Ожењен је супругом Светланом са којом има кћерку Катарину и сина Илију. Радио је у Спортској рубрици Новинске агенције Танјуг од 1978. до 2011. године. У новинарској каријери пратио је догађаје из више од 40 спортова. Извештавао са више Олимпијских игара, светских и европских шампионата у фудбалу и боксу. Пет година је обављао функцију генералног секретара Удружења спортских новинара Србије.